Porota
Porota NEJLEPŠÍ ČESKÉ ŠKOLY
Robert Neubert
zakladatel portálu UČENÍ ONLINE
Původem pedagogická dráha se změnila odjezdem do Německa na dráhu odborného,strategického marketingu .
V roce 1998 založení firmy NEUBERT marketing, později též (2003) NEUBERT marketing & Company.
Společnost vyvíjející vlastní patenty : př. VESELÁ TRIČKA – vynález a užitný vzor unikátní výukové pomůcky, jež obdržela řadu cen odborné veřejnosti za pedagogickou inovativnost , a konečně UČENÍ ONLINE – vzdělávací portál www.ucenionline.com - dnes největší vzdělávací portál pro ZŠ v ČR.
UČENÍ ONLINE spolupracuje na vývoji nových aplikací s Google, LangMaster, Apple – nyní poskytuje i mimo učebních podkladů i SW pro komunikaci uvnitř školy.
V roce 2010 obdržel Robert Neubert cenu : Pedagogický počin roku 2010
„Když jsem v posledních dvou letech jezdil po základních školách a poslouchal je, tak jsem dal na papír námět projektu Nejlepší česká škola. Ten má ukázat, kolik talentovaných lidí je v našem školství, originální přístupy, výsledky. Nejlepší česká škola je první projekt svého druhu, jež dává prostor samotným školám jako celku : žákům, učitelům i všem, jež danou školu ovlivňují. Škola tak začne působit jako jedinečný živý útvar, jež ve Vás zanechá pozitivní či negativní stopu“.
Radka Wildová
Děkanka pedagogické fakulty Karlovy Univerzity
Radka Wildová - v současnosti děkanka UK PedF v Praze, profesí učitelka 1. st. ZŠ.
Odbornou specializací je didaktika - se zaměřením na didaktiku rozvoje čtenářské gramotnosti. Autorka celé řady odborné literatury pro předškolní a počátek školního vzdělávání , písanky, slabikáře apod.
Bohaté zkušenosti z domácí i zahraniční školské praxe.
Motto - Podporuji smysluplné inovace.
Radek Zdráhal
Náměstek ministerstva kultury
Radek Zdráhal je od srpna 2010 náměstkem ministra kultury pro oblast umění a knihoven. Od ranného dětství se věnoval tanci, působil ve VUS Jánošík v Brně, v angažmá byl ve SL´UK v Bratislavě, Městském divadle Olomouc a Městském divadle Brno. Vystudoval obor taneční pedagogika na JAMU a věnoval se také pedagogické a choreografické činnosti. Od roku 2000 aktivně provozoval uměleckou agenturu, realizoval řadu uměleckých projektů a produkoval natáčení pro rozhlas, TV a vydavatelství. V roce 2006 spoluzaložil Slováckou ZUŠ, s.r.o., v Uherském Hradišti, kde vykonával funkci ředitele.
Václav Fořtík
Bývalý dlouholetý předseda Mensy ČR a nyní ředitel Centra Nadání
Václav Fořtík byl několikrát předsedou Mensy ČR a posléze také členem Rady Mensy ČR. V současnosti je výkonným ředitelem Centra nadání. Je autorem 25 knih s tématikou hádanek, kvízů a testů a editorem desítky dalších knih. Je také překladatel a spoluautor 3 kvízových knih z angličtiny. Za posledních 10 let vydal 17 sborníků povídek mladých autorů do 26 let a organizoval 14 ročníků literární soutěže pro děti a mládež. Působil také jako porotce literární soutěže Karla Čapka. V minulosti a současnosti je autorem pravidelných i jednorázových rubrik Mladé Fronty Dnes, Lidových novin, 21. století, Hospodářských novin, 100+1 ZZ, Pevnosti, Ikarie, Moje 1. noviny a několika dalších periodik. Zabývá se také vydáváním zábavně vzdělávacího softwaru s problematikou kvízů a testů. V roce 2006 vydal CD-Rom Testy dětských schopností. V posledních čtyřech letech se aktivně podílí na mnoha volnočasových aktivitách pro nadané děti a mládež, je organizátorem a tvůrcem projektu letních zábavně-vzdělávacích týdenních campů s tematikou rozvoje logického myšlení, tvůrčího psaní, různých typů her a dramatiky.
Ladislav Němec
Náměstek ministerstva školství
„Dobrý den.
Školství je mojí profesí již 21 let a stalo se nedílnou součástí mého života. Je důležité si uvědomit, že školské prostředí ovlivňuje milióny lidí v této zemi. Ať už přímo, či nepřímo. Každá škola má svoji atmosféru, duši, která je dána žáky, učiteli, řediteli i vztahem rodičů ke škole.
Tento projekt je postaven právě na principu porovnávání parametrů ne moc měřitelných známkami, či jinými hodnotícími kritérii. A proto je ojedinělý a zajímavý. Přeji všem účastníků projektu hodně krásných chvil, hodně úspěchů a dobré nálady.“