Autoři & Štáb

• Kamila Zlatušková

4.   Režie

• Vendula Bradáčová

Vendula Bradáčová se narodila 26.6.1976 v Praze.

"V devatenácti letech jsem začínala v televizní branži jako moderátorka a reportérka (TV NOVA, Občanské judo, publicisticko-dokumentární pořady pro TV PRIMA) a postupně se vypracovala až k režii.

Na pražské FAMU jsem absolvovala dva semestry na katedře hrané tvorby, ale s ohledem na poměrně brzké těhotenství dále ve studiu nepokračovala.

Deset let se věnuje dokumentární tvorbě, pracuje zejména s motivem člověk a jeho práce, se všemi souvislostmi z toho vyplývajícími. jak sama říká : "Zjednodušeně řečeno-moji pozornost přitahují lidé kteří rádi a dobře (či obráceně) dělají svou práci (ať už je jakákoliv) a v jejich okolí sleduji konsekvence z toho vyplívající. Moje osobní téma jsou děti, dlouhodobě spolupracuji s občanským sdružením Barevný svět dětí, které se zabývá pomocí dětem v ústavní péči. Můj autorský spot pro ně vyhrál v roce 2008 na mezinárodním festivalu reklamy Duhová kulička v rámci MFF Zlín 3. místo odborné poroty."

Projekt Nejlepší česká škola ztělesňuje a dokonce koncentruje výše popsané. Práce s dětmi, sledování činnosti učitelů a jejich interakce s žáky, vnímání obrovských rozdílů mezi základním školstvím v době mého dětství a dnes, to vše je pro mne veliká pracovní výzva.

Mezi  zájmy Venduly patří makrobiologie, je držitelkou zeleného pásu v kickboxu a lv roce 2011 v České unii bojových umění získala trenérskou licenci III.třídy.

• Kamila Zlatušková

Dramaturgyně, scenáristka a režisérka, externí pedagožka, doktorská studentka a absolventka scenáristiky a dramaturgie na JAMU. Tématem její disertační práce je současný autorský dokumentární film. Kromě žurnalistiky na Masarykově univerzitě studovala také v rámci stipendia v USA obory Film Studies a Broadcasting.

• Karel Žalud

Karel Žalud se narodil v Praze v oce 1971

V rámci telkevizní a filmové tvorby má bohaté zkušenosti.

V rámci dokumentu vzpomeňme například  :

- dokumentární filmy v rámci cyklů Ta naše povaha česká, Příběhy domů, Burianův den žen - dokument Olga Šípková atd.

- publicistické příspěvky, reportáže a dokumenty, např. pořad Černá bílá, Fenomén dnes atd. (pro oddělení Zpravodajství ČT)

- investigativní žurnalistika, např. pořad Reportéři ČT, režie reportáží na historická i aktuální témata (pro oddělení Zpravodajství ČT)

Tvorba pro děti :

- série šesti scénářů k loutkovému seriálu PAT A MAT: Květináč, Psí bouda, Velikonoční vajíčko, Počítač, Akvárium, Balkon  (pro Bonton, 2001 – 2002)

-  scénáře k dětskému magazínu Hřiště 7

- Láska rohatá – scénář k celovečerní televizní pohádce, realizováno ČT v roce 2009, r. Hynek Bočan, vysílání na Štědrý večer 2009

Opakovaně člen poroty Trilobit Beroun (soutěžní přehlídka filmů a TV-pořadů vyrobených v uplynulém roce; udílí FITES) a poroty ČLF, filmová a televizní sekce (udílení ceny za nejlepší audiovizuální dílo právě uplynulého roku).

• Klára Choulíková

5.   Střih