Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Název školy: Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Kontakt: Kaštanová 412, 73961 Třinec
Okres: Frýdek-Místek
Zaměření: všeobecné
Cíle, vize školy: Jsme malá škola se 130 žáky, jedna velká rodina, všichni se známe a nedáváme nikomu prostor, aby ubližoval ostatním. Respektujeme jedinečnost každého dítěte. Zdravotní znevýhodnění dítěte nevnímáme jako trvalý handicap, víme, že každou překážku lze překonat, jen je třeba najít správnou cestu. Vše co ve škole probíhá, má pro děti smysl. Děti mají před sebou reálné úkoly, ve kterých samy hrají aktivní roli.
Úspěch školy: Vysoký počet úspěšně integrovaných žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Příjemné prostředí kolem nás vytváříme spolu s dětmi, a ty si toho váží. Dosahujeme toho, že do školy chodíme proto, že chceme, ne že musíme. Naši školu opouštějí sebevědomé, otevřené, tolerantní a náročné osobnosti se smyslem pro spravedlnost.
Důvody: Také malá škola hodně zmůže, také na sídlišti jsou hodné děti.
Veřejné aktivity: Děti se úspěšně představují na koncertech doma i v zahraničí a na soutěžích patří mezi špičková tělesa. Realizace už desátého ročníku mezinárodní výtvarné soutěže BAREVNÝ SVĚT. Účast v projektu adopce na dálku. Organizace projektu "Pochopme se" pro učitele na Třinecku.
Výjimečnost: Snažíme se, aby každý náš žák prožil ten jedinečný pocit z vlastního úspěchu, a proto vytváříme takové podmínky, aby každý, kdo má zájem, našel své upatnění. Vydat vlastní CD je snem každé malé pěvecké hvězdičky, těm našim se to povedlo, je na světě, a je krásné. Herec, režisér, kameraman, i to je práce naších žáků. Vynikající úspěchy v soutěži Videopohlednice z mého města pod patronátem Britského konzulátu a na deset filmových snímků jsou toho dokladem.. K dosažení úspěchu je třeba vhodný podnikatelský záměr, účinná reklama, správná cílová skupina a vysoké nasazení. To naši žáci vědí a každoročně si to ověřují na svých tradičních jarmarcích. Ve dvouletých cyklech pořádáme ve spolupráci s rodiči zimní Olympijské hry pro celou školu.