ZŠ Porubská 831 zažila včera oslavy

17.11.2011

Základní škola Porubská 831 z Ostravy včera 16.11.2011 obdržela DIPLOM za vítězství v regionálním kole. Tělocvična praskala ve švech ....

DIPLOM předal Robert Neubert, zakladatel portálu UČENÍ ONLINE , jež zároveň sdělil : 

"Zdravím Ostravu historické město, jehož kořeny sahají až do doby Jantarové cesty. I když k Ostravě patří asi více než jantar uhlí a železo .

Ovšem nevím zda vy jste více Ostrava nebo Poruba .  Protože pokud jste Poruba , tak máte blíže k stromům než uhlí. Zda-li pak víte, že Poruba, o které jsou zmínky už v roce 1377, byla původně obec dřevorubců ?

No a nyní i místo, kde je nejlepší česká škola regionu. Jak ale takovou školu poznat ? Na to panuje mnoho názorů . Panují názory, že nejlepší škola je ta, jež má kvalitní vybavení, hezký „kabát“, jejíž žáci mají dobré známky . Podle mě to všechno nestačí. Kvalitní škola je tak, jež  se má odvahu dělat i věci jež nejsou běžné , snaží se neustále reflektovat stav společnosti, přizpůsobuje se. Na místo krátkodobého zapamatování látky na písemku, učí je myslet , připravit je na reálný života.  Nejlepší škola je i tak, na kterou vzpomínají žáci i po letech v dobrém, protože v ní byla vždy dobrá atmosféra.

Milá Poruba , je mi ctí Vám popřát k vítězství v regionálním kole."

 

Foto , Morovskoslezský deník, Auto : Pavel Sonnek   

 

 

 

Čtěte o nejlepších školách v Regionálním deníku

Partneři projektu