ZŠ Horní Jelení - vítěz 8. dílu

12.11.2011

Pardubický deník : Horní Jelení - Ředitelka Nádeníková: „Z ocenění máme radost. Je odměnou pro všechny žáky i učitele” Podívejte se na VIDEO záznam

Která základní škola v Pardubickém kraji je nejlepší? Tvůrci unikátního projektu společnosti Učení online, regionálního Deníku, České televize a Českého rozhlasu 2 rozhodli s pomocí veřejného hlasování o tom, že tento triumf získala hornojelenská základní škola!

 

Odborná porota vybrala pro každý díl z jednotlivých krajů tři nejzajímavější školy, kterými diváky, posluchače a čtenáře provedli ti nejpovolanější - tamější žáci a žákyně.

 

Jejich úkolem bylo originálně představit svou školu, nakouknout do oblíbených předmětů a seznámit veřejnost s pedagogickým sborem i školními aktivitami.

 

„O tom, která z tří navržených škol v Pardubickém kraji zvítězila, pomohlo rozhodnout také veřejné hlasování na webové stránce www.nejlepsiceskaskola.cz,” uvedl za pořadatele akce Robert Neubert ze společnosti Učení online.

 

Radost z ocenění měla celá škola

„Z ocenění máme velkou radost. Je odměnou pro všechny žáky i učitele, a to nejen pro ty, kteří se zúčastnili televizního natáčení. Všichni měli velký podíl na tom, že naše škola získala největší sympatie veřejnosti,” řekla ředitelka hornojelenské základní školy Pavla Nádeníková.

 

„Celá škola tímto projektem hodně žila. Na žácích bylo vidět, že jsou na svou školu hrdí,” prohlásila ředitelka.

 

„Žádosti o podporu pro školu jsme rozesílali všude možně. Psal jsem i tetě do Anglie. Když se strýc dozvěděl, že jsme vyhráli, hned mě žádal o autogram,” sdělil žák 7. třídy Adam Vojtěch, který byl jedním z průvodců při návštěvě televizního štábu. „Natáčení jsem bral s humorem, stejně jako všechno,” dodal.

 

Dovedou táhnout za jeden provaz

„I když nejsme nejmenší školou, dokážeme táhnout za jeden provaz. Je to tím, že žijeme na menším městě, všichni se známe a máme k sobě blízko,” podotkla Nádeníková.

 

„Jsem hrdý na to, že naše škola získala takové ocenění. To, jak dobře funguje, je výsledkem celého týmu lidí. Těší mě, že je výborně sehraný a umí kvalitně připravit naše žáky do dalšího života,” pravil starosta Horního Jelení Petr Tupec, který se výrazně zasadil o rozsáhlou rekonstrukci celé školy.

Podívejte se na VIDEO záznam

 

Autor : Tomáš Dvořák , Pardubický deník

Čtěte o nejlepších školách v Regionálním deníku

Partneři projektu