ZŠ Čechova Rokycany - vítěz 5 dílu

13.10.2011

Rokycany - Zatím v polovině cesty je rokycanská devítiletka v Čechově ulici. Zapojila se do projektu o nejlepší školu v České republice a hlasy odborníků i příznivců ji vynesly na první místo v Plzeňském kraji.

Před virtuální soupeře z Hartmanic na Klatovsku i z Mašovic nedaleko Domažlic.
Dekret o vítězství předával včera klukům a děvčatům ředitel portálu www.ucenionline.com Robert Neubert. „Není to o suché a jednotvárné výuce. Šlo nám o to zprostředkovat pohled na prostředí školy očima žáků. Proto jsme při nominacích hodnotili na Univerzitě Karlově originalitu a jiné faktory, jimiž se školy odlišují od ostatních zařízení,” zdůraznil Neubert při setkání se školáky i jejich učitelkou Ivanou Sixtovou.

„To, že jsme se dostali tak daleko, beru jako dárek k blížícím se padesátinám naší školy,” konstatovala učitelka, na kterou nedají dopustit hlavně dívky ze šesté třídy. „Měly jsme jí tři roky a byla skvělá,” rozhovořily se Hana Falátová s Kristýnou Berkovou. Sixtová se kromě své aprobace věnuje výchově malých házenkářů a absolvuje s nimi turnaje školní ligy v Plzni. Ti nejtalentovanější pak pokračují v místním klubu.

Projekt nyní pokračuje v dalších regionech a finále před televizními obrazovkami je přichystáno na červen roku 2012. „Pravděpodobně za účasti pěti až deseti reprezentantů nejúspěšnějších škol v krajích,” dodal Neubert.

Rokycanští se už nyní na konfrontaci těší. „Pyšníme se titulem Ekoškola, máme pěvecký sbor a po odchodu loňských deváťáků se zase dává dohromady hudební skupina,” vyjmenovala část aktivit Lucka Marešová z 9. třídy se zaměřením na matematiku. Diplom si zvídavě prohlížel i třeťák Lukáš Janeček: „Nejraději ze všech předmětů mám tělocvik. Je to bezvadná příprava na florbal, který hraji za zdejší Sokol.”

Zmíněný vrchol projektu může paradoxně přidělat škole starosti. „Právě na poslední měsíc školního roku chystáme ke kulatinám spoustu akcí. Pokud k tomu přidám natáčení ve studiu České televize, nebude to jednoduché. Ale snad to nějak skloubíme,” věří Sixtová.

 

Čtěte o nejlepších školách v Regionálním deníku

Partneři projektu