ZŠ Campanus - vítěz 16. dílu

13.01.2012

Dnes 13.1.2012 krátce po poledni byla udělena poslední cena z první série pořadu Nejlepší česká škola a to v Praze, kde celá série na počátku září začala. 

Zvítězila ZŠ Campanus z Prahy 11. Předání se zúčastnili, ředitelka školy Lenka Derková, starosta Prahy 11  pan Dalibor Mlejnský, ředitel portálu UČENÍ ONLINE  pan Robert Neubert , vrchní ředitel kabinetu ministra  pan Martin Krejza a mnoho dalších vzácných hostů.

Robert Neubert před zaplněným prostorem jídelny mimo jiné sdělil : „Proč tento pořad vůbec vznikl? Náš portál UČENÍ ONLINE, jež celý pořad organizuje,  zvedl hozenou rukavici proto, jelikož základní školství bylo doposud velmi opomíjeno a byla mu věnována slabá publicita. Chceme především popularizovat základní a následně střední školství, ukázat, kolik unikátních věci se dnes na školách dělá. Zastáváme názor, že každá škola má svoji duši. To je něco, co poznáte za chvíli, co do ní vstoupíte. Nadprůměrnou školu dělá i odvaha kantorů dělat věci jinak, originálně, s dlouhodobým smyslem. A tu nejlepší školu dělají především výsledky žáků. Ať se vám všem daří“.

Následovala gratulace, předání diplomu  a od pana starosty i dort se symbolem Nejlepší česká škola ( viz. foto ).

„Vítězem soutěže o nejlepší školu se stala právě naše jihoměstská Základní škola Campanus, na kterou jsme velmi hrdí,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Čtěte o nejlepších školách v Regionálním deníku

Partneři projektu