Pieta za Václava Havla při vyhlášení vítěze 13.dílu

22.12.2011

Ve Strakonicích proběhlo 13. vyhlášení vítěze byť v plné tělocvičtě ZŠ Dukelská, ale za velmi komorní atmosféry. Celé se neslo v duchu odkazu Václava Havla.

V pondělí 19.prosince proběhlo vyhlášení vítěze 13.dílu za Jihočeský kraj. Za přítomnosti zástupkyně Ministerstva školství paní Hájkové, ředitele portálu UČENÍ ONLINE Roberta Neuberta, starosty města Strakonice pana  Vondryse, zástupců odboru školství MÚ a tisku byl předán ZŠ Dukelská ze Strakonic diplom NEJLEPŠÍ ČESKÁ ŠKOLA.

Na úvod byla vyhlášena minuta ticha za zesnulého prezidenta Václava Havla . I celé předávání ceny proběhlo v duchu smuteční atmosféry jako vzpomínka na tohoto velkého člověka.

Zakladatel portálu UČENÍ ONLINE, Robert Neubert žákům mimo jiného sdělil : „Dnes vzpomínáme na člověka, jež nám všem dal to nejcennější poznání, svobodu. Svoboda vám mladým možná připadá jako něco běžného, bez vyšší hodnoty a váhy. Možná proto ji někteří chápou chybně. Svoboda, to není to samé jako bezmezná volnost a vstupenka dělat vše, na co mám chuť. Svoboda to jsou především širší kompetence, nespoutané ruce, jež sice člověku dovolují dýchat, tvořit, volněji se pohybovat, vidět svět v barvách, ale svoboda je i zodpovědnost za to, co právě dělám“.

Diplom převzal ředitel školy, jež zároveň sdělil : „Máme obrovskou radost především proto, že jsme zvítězili v hlasovací soutěži veřejnosti, kde kromě nás a našich žáků hlasovalo velké množství rodičů a příznivců naší školy. Všem za vaši náklonnost a důvěru v naší školu mnohokrát děkujeme. Toto ocenění nás samozřejmě zavazuje k dalšímu zintenzivnění naší práce a to tak, abychom nejlepší byli i v budoucnosti“.

Další foto Deník/ Auto : Václav Pancer

Čtěte o nejlepších školách v Regionálním deníku

Partneři projektu