Kdo je nejlepší? Hálkovka, křičeli humpolečtí...

17.12.2011

Netrvalo to nijak dlouho a do Humpolce zamířilo další prestižní ocenění. Navíc humpolečtí obdrželi dárky od firmy Pickwick.

Článek částečně převzat z Pelhřimovského deníku

Po úspěchu v odborném průzkumu jménem Město pro byznys tentokrát utíkal pro skobu na zarámovaný diplom školník ZŠ Hálkova. Ta ovládla krajské pořadí v soutěži o Nejlepší českou školu. V internetové anketě obdržela více než 22 tisíc hlasů.

Mimo diplomu obdrželi humpolečtí i dárky - výtečné čaje od firmy Pickwick

 

Rivalita zapůsobila

Pro srovnání, ostatní krajští vítězové z mnohem větších měst získali většinou sotva čtvrtinu. Ředitel školy Václav Strnad to připisuje na vrub „městskému derby” s rovněž přihlášenou ZŠ Hradská, která zůstala zpátky o pouhých čtyřicet kliknutí myší. „Postup do republikového finále pro nás každopádně představuje poctu i závazek zároveň,” předeslal Strnad.

Důvod vraštit čelo neměl ani humpolecký starosta, který se předávání diplomu rovněž zúčastnil. „Každé pozitivní zviditelnění vítám. Je to důkaz, že v Humpolci se asi něco dělá dobře. A to, že vyhrála právě tato škola, mě samozřejmě těší o to víc, neboť zde mám kořeny,” pravil Kučera, který před převzetím starostenské šerpy řediteloval právě v Hálkově ulici.

Červnové finálové setkání krajských vítězů pravděpodobně před českokrumlovským otáčivým hledištěm a najisto před televizními kamerami slibuje velkou podívanou.

„Máme představu jakéhosi celodenního představení. Při něm budou zástupci té které školy pracovat na určitém programu, který ji charakterizuje. Takže ji tím pádem představí,” naznačil ředitel pořadatelského portálu Učení online Robert Neubert s tím, že do večerního naživo přenášeného finále se všech šestnáct regionálních vítězů rozhodně nevejde. Podívá se tam pětice týmů, které obdrží největší podporu od porotců a diváků.

Jako ve StarDance

Rozhodující hlasování pak bude totožné s tím, jaké znají diváci ze StarDance. To znamená součet hodnocení porotců a podpůrných esemesek.

Humpolecké nemine sestavování soutěžního týmu. „Už jsme to jednou zažili při finále Zlatého Ámose, kdy jsme jednoduše vypravili do Prahy autobus dětí. Které to budou tentokrát, na to je ale ještě čas,” podotkl ředitel Strnad.

Nosnou myšlenkou soupeření o nejlepší školu je popularizace tohoto odvětví. „Základnímu školství se dosud věnovala příliš malá pozornost. Takhle se ukáže, že není každá škola stejná, tím pádem by to mohlo začít více zajímat i samotné rodiče,” řekla pracovnice ministerstva školství Lenka Vlčková. „Pokud se nám tohle podaří, budu spokojený,” uzavřel zakladatel soutěže Robert Neubert.

 

Auto Michal Vítů

Čtěte o nejlepších školách v Regionálním deníku

Partneři projektu