Hlavní cena Nejlepší česká škola

15.06.2012

Představujeme vám hlavní cenu pro vítěze celonárorního kola - plnobroušený pohár. Už za pár dní propukne celonární klání o Nejlepší českou školu . Český Krumlov - 18.6. Otáčivé hlediště Jihočeského divadla, od 10 hodin

Praha (15.6.2012 , 17:00).  Vzdělávací portál  UČENÍ ONLINE, MŠMT, MKČR, Český rozhlas , Regionální deník a Česká televize společně připravili celonárodní projekt s cílem popularizovat základní školství.  Finále tohoto masivního projektu se uskuteční 18.6.2012 od 10 do 20 hodin v Českém Krumlově v zámeckém parku na Otáčivém hledišti Jihočeského divadla.

 


Hlavní cena               

 

 Závěrečný, finálový den navazuje na stejnojmenný, relativně rozsáhlý cyklus dokumentů, jež točil štáb UČENÍ ONLINE od září roku 2011. Diváci tak následně měli možnost projít jednotlivými školami a vidět jednotlivé útroby školy očima žáků, učitelů i rodičů. V pondělí 18.6. se všechni vítězové jednotlivých dílů sjedou do Českého Krumlova, aby v kulisách slavného otáčivého hlediště v parku zdejšího zámku završili svoje regionální vítězství utkáním s ostatními favority. Vítězem budiž ona NEJLEPŠÍ ČESKÁ ŠKOLA.

 

Jistěže žádná taková ve skutečnosti neexistuje – jsou jen základky nudnější a tuctovější, a na druhé straně ty tvořivé, mezi žactvem oblíbené, plápolající entuziasmem učitelského personálu. Z toho důvodu byl taky projekt od začátku koncipován s jistou nadsázkou – nikdy nešlo o to věc striktně objektivizovat a snažit se, poněkud pošetile, vypídit ze stovek českých škol tu hypoteticky nejgeniálnější, tu jednu jedinou, nenahraditelnou, první mezi všemi. Stěžejním impulsem spíš bylo základní školství nějakým nenásilným způsobem zviditelnit, upozornit na něj; že se tak stalo právě na bázi celorepublikové soutěže, je víceméně formální, resp. žánrová okolnost, byť samozřejmě důležitá (dodávala projektu potřebnou atraktivitu).

 

Setkání tak velkého množství zajímavých škol a navíc na tak atraktivním místě jakým Otáčivé hlediště Jihočeského divadla bezesporu je, tu doposud nemělo obdoby.  V hledišti zasedne téměř 500 diváků, přítomno bude 228 učinkujících, přijede 19 škol a zasedne 5-ti členná porota. UČENÍ ONLINE bude předtáčet všechna vystoupení škol a následně vysílat na webu www.nejlepsiceskaskola.cz , Česká televize zde natočí dokumentární film a Český rozhlas bude od 19 hodin vysílat živý přenos, vyhlášení absolutních vítězů.

 

Více informací o projektu naleznete na stránkách www.nejlepsiceskaskola.cz

 

Partneři projektu :

 

UČENÍ ONLINE

Jihočeské divadlo

Zámek Český Krumlov

Český rozhlas

Česká televize

Regionální deník

MKČR

MŠMT

Národní památkový ústav

 

Čtěte o nejlepších školách v Regionálním deníku

Partneři projektu