Meridian International School

Název školy: Meridian International School
Kontakt: Frýdlantská 1350/1, 18200 Praha 8 - Kobylisy
Okres: Praha
Zaměření: Mezinárodní soukromá škola s akreditací od Ministerstva školství ČR byla založena v roce 2004 a pyšní se studenty z 22 zemí celého světa. NAše škola vyučuje podle britských osnov a podle Cambridge programu. Všechny předměty kromě českého jazyka, španělštiny a francouzštiny jsou vyučivány výhradně v anglickém jazyce.
Cíle, vize školy: Cílem a metodou vzdělávání je posílení pozitivních prvků vývoje charakteru a podpora dotazů na základě učení jednotlivých skutečností.
Úspěch školy: - stříbrná medaile v Infomatrix 2010 - bronzová medaile na jazykové olympiádě v Turecku 2010 - účast v I-SWEEEP 2009 - bronzová medaile v BUSEF Project 2008 stříbrná medaile v ICPO 2008
Důvody: ukázat naši školu a srovnat ji s českými školami
Veřejné aktivity: Science Fair - Veletrh vědy a robotiky Olympiády pro jiné školy IQ soutěže den Země - recyklace odpadů
Výjimečnost: - multikulturní a rodinné prostředí - útulné třídy s max. počtem 16 studentů - výuka pouze v anglickém jazyce - další moderní jazyk jako je španělština nebo francouzština + český jazyk pro české děti - mimoškolní aktivity - individuální péče pro potřeby studentů v případě problémů s učením nebo koncentrací - individuální výuka angličtiny (ESL program - English as a Second language) - tuzemský a mezinárodní diplom - domácí a zahraniční vzdělávací pobyty každý rok - účast na domácích i mezinárodních soutěžích - velký výběr zájmových kroužků (plavání, Člověk a jeho svět, hra na flétnu, kroužek češtiny, kroužek angličtiny, taneční kroužek, vědecký kroužek, psaní a čtení pro prvňáčky, výtvarný kroužek, astronomický kroužek, fotbalový kroužek a jiné..)