Hotelová škola Bohemia s.r.o.

Název školy: Hotelová škola Bohemia s.r.o.
Kontakt: Víta Nejedlého 482, 537 01 Chrudim
Okres: Chrudim
Zaměření: Hotelnictví a cestovní ruch
Cíle, vize školy: Velice úzká spolupráce s rodičovskou veřejností, individuální přístup k žákům, jako klientům naší školy, a snaha stát se nejlepší českou školou.
Úspěch školy: Škola je držitelkou Zlaté medaile Magdaleny Dobromily Rettigové (nejvyšší kuchařské ocenění, které může organizace našeho typu získat). Náš student Václav Abrahám získal titul "Barman roku" v kategorii flair mezi profesionály a bude Českou republiku reprezentovat na letošním mistrovství světa v Polsku. Nepřeberná řada ocenění žáků naší školy zejména v barmanských, kuchařských a číšnických soutěžích. Škola každoročně pořádá Mistrovství republiky žáků a pedagogů středních soukromých škol v halové kopané, které letos navštívil sám ministr školství Josef Dobeš. Škola zajišťovala řadu prestižních cateringových akcí přímo pro prezidenta republiky.
Důvody: Nabídka této zajímavé soutěže mne osobně velice zaujala a domnívám se, že naše škola má co nabídnout. V soutěži chceme samozřejmě dosáhnout co nejlepšího výsledku. V průběhu celého školního roku se naši žáci zúčastňují celé řady soutěží zejména v odborných dovednostech, které jsou pro ně neocenitelnou zkušeností a měření se soupeři přispívají k jejich profesionálnímu růstu.
Veřejné aktivity: Pořádání a organizace celostátní odborné soutěže mladých talentů v gasronomii (číšníků, kuchařů a cukrářů) Gastrojunior Nowaco Cup. Škola každoročně pořádá Mistrovství republiky žáků a pedagogů středních soukromých škol v halové kopané, které letos navštívil sám ministr školství Josef Dobeš (letos již 8. ročník). Škola každoročně pořádá Vánoční turnaj žáků a pedagogů středních škol v halové kopané (letos bude již 16. ročník). První pátek v červnu škola organizuje zahradní slavnost pro rodiče žáků 3. ročníků a pozvané hosty, v jejímž rámci probíhá dražba sportovních relikvií ve prospěch postižených dětí. Celoročně škola organizuje exkurzní návštěvy žáků základních škol s gastronomickým programem.
Výjimečnost: Důraz na výchovnou složku vzdělávacího procesu - všichni žáci chodí do školy ve společenském oblečení, ve školním řádu jsou stanovena i pravidla týkající se vzhledu žáků (tzn. chlapci chodí do výuky řádně ostříháni, nepřípustné jsou naušnice u chlapů, či dlouhé nehty na rukou, zákaz piercingu apod.). Praxe na prestižních pracovištích v tuzemsku i v zahraničí (Grandhotel Pupp Karlovy Vary, Bohemia-Lázně, a.s. Karlovy Vary, Hotel Praha v Praze, Lázně Luhačovice, Hotel Horal ve Špindlerově Mlýně, Hotel Zadov na Šumavě, Český dům v Moskvě, zahraniční praxe v průběhu hlavních prázdnin - SRN, Švýcarsko, Řecko, Itálie). Certifikáty kvality udělované SSČMS. Zlatá medaile Magdaleny Dobromily Rettigové. Titul Barman roku mezi profesionály patří k největším úspěchům školy v její dosavadní devatenáctileté historii.