ZŠ Dr. Edvarda Beneše

Název školy: ZŠ Dr. Edvarda Beneše
Kontakt: nám. Jiřího Berana 500, 196 00 Praha 9 - Čakovice
Okres: Praha
Zaměření: škola se úzce neprofiluje, podporujeme rozvoj všech vzdělávacích oblastí
Cíle, vize školy: Hlavní poslání školy je poskytnout co nejpestřejší a zároveň kvalitní nabídka vzdělávacích a zájmových aktivit poskytující nejen široké možnosti vzdělávání, ale zejména aktivní partnerství rodinám v oblasti výchovy dětí.
Úspěch školy: titul ekoškola, účast v mezinárodních projektech - Etwinning, Partnerství škol, Globe; 2. místo v projektu "Kdo kompostuje nezlobí"
Důvody: Škola prochází v posledních 3 letech velmi strmým rozvojem a rádi bychom aby tento vývoj zaregistrovala i veřejnost v MČ.
Veřejné aktivity: absolventské plesy
Výjimečnost: elektronická třídní kniha, vybavení a využívání ICT (100 PC, 14 interaktivních tabůlí, 20 NTB); AJ od první třídy (na 2. st. příprava ke zkoušce KET); učebna pro děti z SPU; venkovní učebna